Miejsce osiemnaste Latisse

Latisse polecany jest tym wszystkim, którzy chcieliby mieć dłuższe, mocniejsze i ładniejsze rzęsy. Produkt sprawdzi się dobrze zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Osoby, które posiadają wrażliwą skórę powiek lub oczy przed rozpoczęciem kuracji powinny skonsultować się z lekarzem. Kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby niepełnoletnie nie mogą używać Latisse.

Opakowanie Latisse zostało tak skonstruowane, żeby aplikacja przebiegała jak najłatwiej i najszybciej. Na pędzelek dozuje się jedną kroplę produktu, którą nakłada się wzdłuż linii rzęs na górnej powiece. W trakcie snu produkt „przedostaje się” na rzęsy dolnej powieki i w ten sposób wszystkie rzęsy są odżywione i dłuższe. Nie wolno aplikować Latisse bezpośrednio na rzęsy; należy też uważać, aby nie włożyć pędzelka do środka oka – mogłoby to spowodować podrażnienia.

Pierwsze efekty pojawiają się po około trzech tygodniach.

Na ostateczny rezultat trzeba poczekać do trzech miesięcy; po upływie tego czasu Latisse stosuje się kilka razy w tygodniu. Podczas kuracji rzęsy stają się zdrowsze, grubsze i dłuższe. Wyglądają także na bardziej błyszczące, nawilżone i delikatnie podkręcone. Takie efekty utrzymują się do dwóch miesięcy po zakończeniu kuracji.

Latisse może powodować podrażnienia u alergików, osób z bardzo wrażliwą skórą powiek i twarzy oraz osób cierpiących na choroby dermatologiczne i okulistyczne. Najczęściej występują one w postaci łzawienia oczu, uczucia piasku pod powiekami, swędzenia, mrowienia, zaczerwienienia gałki ocznej. Podrażnienia takie mogą ustępować samoistnie, pod wpływem ziołowych okładów lub preparatów przepisanych przez lekarza.

Plusy:

  • wydłuża i wzmacnia rzęsy
  • łatwa aplikacja
  • opakowanie
  • nawilża i podkręca rzęsy

Minusy:

  • wysoka cena
  • wywołuje podrażnienia
  • efekty nie utrzymują się długo
  • nie jest polecany wszystkim

Elżbieta Barankiewicz ( elzbietabarankiewicz@gmail.com )

Stylistka, kosmetyczka i zapalona blogerka. Nie jestem ekspertem - jestem pasjonatką. Posiadam wiedzę, którą chętnie się podzielę!