Serum do rzęs a inne sposoby upiększania oczu.

Serum do rzęs możesz używać wtedy, gdy twoje rzęsy wymagają regeneracji, wydłużenia lub wzmocnienia. A co jeśli masz makijaż permanentny, sztuczne rzęsy lub nakładasz hennę? Czy można stosować wtedy serum do rzęs?

Henna rzęs i brwi, makijaż permanentny i sztuczne rzęsy

Hennę na rzęsy lub brwi nakłada się w salonie kosmetycznym albo samodzielnie w domu. W pierwszym przypadku trzeba liczyć się z niewielkimi kosztami. W drugim, z zabarwieniem skóry między rzęsami lub poplamieniem innych części twarzy. W obu przypadkach zabieg trzeba powtarzać co trzy lub cztery tygodnie.

Ogromną zaletą makijażu permanentnego jest jego trwałość. Wykonanie tego zabiegu podobne jest do robienia tatuażu – malutką igłą wprowadza się barwnik w wierzchnie warstwy skóry powieki. Towarzyszy temu ból, obrzęk i zaczerwienienie. Poza tym cena makijażu permanentnego jest dość wysoka.

Popularną metodą wydłużania rzęs jest przedłużanie metodą 1:1. Sztuczne rzęsy przykleja się między lub na naturalnych. Zabieg trzeba powtarzać co kilka tygodni; przedłużanie rzęs jest kosztownym sposobem upiększenia się. Podczas odklejania sztucznych rzęs wypaść mogą pojedyncze naturalne rzęsy.

Serum do rzęs a henna rzęs i brwi, makijaż permanentny i sztuczne rzęsy

Jeśli robisz hennę brwi i rzęs, masz makijaż permanentny lub nosisz sztuczne rzęsy, możesz z powodzeniem stosować serum do rzęs. Jest ono bezpieczne dla oczu i skóry powiek, nie wchodzi w żadne reakcje z henną lub barwnikiem wykorzystywanym podczas robienia makijażu permanentnego oraz nie rozpuszcza kleju stosowanego podczas doczepiania sztucznych rzęs.

Która z metod wydłużenia lub przycienienia rzęs jest najlepsza? Wydaje się, że najprostszym rozwiązaniem uzyskania długich, ładnych i ciemnych rzęs jest regularne stosowanie serum do rzęs. Nie ma powodów, żeby wraz z nim wykonywać hennę, makijaż permanentny lub doklejać rzęsy. Argumenty? Jest ich wiele. Po pierwsze, serum do rzęs łatwo i szybko się nakłada. Służy do tego pędzelek podobny do aplikatora w eyelinerze. Kreskę wystarczy namalować na górnej i dolnej powiece po dokładnym demakijażu twarzy. Po drugie, zakup serum do rzęs to jednorazowy wydatek (jedna buteleczka starcza na trzy miesiące kuracji, a nawet i więcej). Jest o wiele tańsze niż makijaż permanentny lub doklejanie i uzupełnianie sztucznych rzęs. Po trzecie, aplikację wykonuje się samodzielnie w domu. Nie trzeba tracić czasu na kilkugodzinne wizyty u kosmetyczki. Po czwarte, nakładanie serum do rzęs nie boli w przeciwieństwie do nakłuwania powieki i wprowadzania barwnika. Po piąte, serum do rzęs nie plami skóry, dłoni; jest to bezbarwny płyn. I po szóste, daje naturalne i długotrwałe efekty.