Serum (tylko) do rzęs?

Serum do rzęs to na tyle uniwersalny kosmetyk, że używać go mogą również mężczyźni. Ale czy jest aż tak wszechstronny, by można było stosować go na brwi?

Wszystko zaczyna się podczas aplikacji. Nanosząc pędzelkiem serum do rzęs na górną i dolną powiekę, dostarczamy cebulkom aktywnych składników. W ten sposób stymuluje się rzęsy do wzrostu, wydłuża, pogrubia, wzmacnia i regeneruje. Czy te same składniki i sposób aplikacji mogą poprawić kondycję brwi? Okazuje się, że tak. Rzęsy i brwi łączy wiele elementów: mają podobną żywotność, budowa ich korzenia jest taka sama; już w okresie dzieciństwa rzęsy i brwi są włosami terminalnymi, czyli mocnymi, dobrze widocznymi i ukorzenionymi.

Głównym składnikiem włosów jest keratyna.

Zapewnia włosom (w tym rzęsom i brwiom) elastyczność, sprężystość, wygładzenie i nawilżenie. Kolejnym składnikiem, który stymuluje wzrost włosów jest witamina E. W wielu serum do rzęs te składniki są obecne i dzięki nim zarówno rzęsy jak i brwi, stają się wzmocnione i zdrowe.

Aplikator ma bardzo duże znaczenie w regeneracji brwi przy pomocy serum do rzęs. Najłatwiej brwi pomalować szczoteczką lub szerokim pędzelkiem. Dość czasochłonne będzie nałożenie serum do rzęs małym i cienkim pędzelkiem (często występującym w serum do rzęs).

Przyciemnienie, zregenerowanie i pobudzenie do wzrostu włosków łuku brwiowego nastąpi tylko wtedy, gdy minie cały okres kuracji – jest to przeważnie około trzech lub czterech miesięcy. Pamiętać należy o systematycznym nakładaniu serum do rzęs. Zazwyczaj robi się to wieczorem (w przypadku rzęs). Na brwi produkt można nanosić również rano, zaraz po wykonaniu makijażu. Jeśli serum do rzęs posiada aplikator – szczoteczkę, brwi można ładnie wymodelować i wyczesać oraz zebrać z ich powierzchni puder.

Nie zawsze jednak duży aplikator, którym można nadać pożądany kształt brwiom i dostarczyć im odpowiednich składników, nadaje się do namalowania kreski na powiece u nasady rzęs. Szeroki pędzelek może pozostawić mokrą plamę na powiece, a serum może skleić rzęsy lub spłynąć do oczu i podrażnić je. Jest sprawą indywidualną to, czy wybierzemy cienki aplikator i klika razy naniesiemy nim serum do rzęs na brwi oraz zrobimy precyzyjną kreskę na powiece, czy grubym i dużym pędzelkiem ułożymy szybko brwi i ostrożnie wykonamy aplikację u nasady rzęs.