Serum do rzęs – czy warto wypróbować?

Ludzka ciekawość nie zna granic. Dzięki niej między innymi testujemy i sprawdzamy wszystko to, co dostanie się w nasze dłonie. Warto zatem wypróbować też serum do rzęs.

Komu przyda się serum do rzęs?

Serum do rzęs działa na rzęsy na dwa różne sposoby. Pierwszym z nich jest wydłużenie, zwiększenie objętości, przyciemnienie i aktywowanie rzęs do wzrostu. Drugi to regeneracja, nawilżenie i wzmocnienie. Zatem jeśli twoje rzęsy są krótkie, bardzo jasne, słabe i łamliwe, możesz bez obaw rozpocząć kurację z serum do rzęs.

Dlaczego warto wypróbować serum do rzęs?

Powodów jest kilka. Serum do rzęs działa bardzo skutecznie. Wiąże się to z kilkoma czynnikami: składem, aplikacją, kuracją, testami i badaniami.

Najlepsze jest takie serum do rzęs, które zawiera naturalne składniki. Zostały tam umieszczone umyślnie przez producentów, ponieważ korzystnie wpływają na stan rzęs. Najczęściej wykorzystywanymi substancjami w serum do rzęs są: witaminy, aloes, panthenol, allantoina, świetlik, owocowe olejki, enzymy i aminokwasy. Zapewniają ochronę oczu i skóry wokół nich przed pieczeniem, mrowieniem, alergiami i innymi ewentualnymi podrażnieniami. Z drugiej strony naturalne składniki w serum do rzęs wspomagają regenerację rzęs, wzmacniają, wydłużają, zwiększają objętość i przyciemniają.

Serum do rzęs działa szybko, jeżeli przeprowadzi się w odpowiedni sposób aplikację. Przed nałożeniem kosmetyku u nasady rzęs górnej i dolnej powieki trzeba wykonać dokładny demakijaż. W ten sposób składniki aktywne i naturalne wnikają do mieszków włosowych i cebulek rzęs, pobudzając je do wzrostu. Aplikatorem w większości serum do rzęs jest pędzelek; to właśnie nim maluje się kreskę wzdłuż linii rzęs. Drugim rodzajem aplikatora jest szczoteczka; tą jednak tylko rozczesuje się rzęsy, a rozprowadzone w ten sposób serum do rzęs nawilża i sprawia, że stają się one lśniące i gładkie.

Serum do rzęs można wypróbować również dlatego, że jest bezpieczne dla oczu i skóry powiek. Dowodzą tego różnorodne testy konsumenckie i badania laboratoryjne. Wiele kobiet zadowolonych jest z efektów osiągniętych podczas kuracji serum do rzęs. Jednakże, żeby rzęsy były dłuższe lub mocniejsze, odbyć trzeba cały okres kuracji, czyli około trzech miesięcy. W tym czasie serum do rzęs nakładać trzeba co wieczór. Tylko systematyczność sprawi, że rzęsy będą ładniejsze i zdrowe.